Achter de schermen van…..
Naar aanleiding van de aankondiging van het defilé van historische voertuigen van de KL op 5 mei ben ik gaan kijken in het Mobilisatie Complex Maaldrift, waar een oude kennis van ‘OP BEZOEK BIJ’, Gerard Santes de scepter zwaait. Naast zijn baan als hoofd van een financiele afdeling besteedt de heer Santes een groot deel van zijn (vrije) tijd aan het rijdend houden van het historisch rollend materieel van de KL. Het vergt van vrijwilligers en Maaldrift-personeel veel moeite en inspanning om bijv een Sherman-tank in conditie te houden maar als ik op 5 mei die tank hoor, ruik en de uitlaathitte voel verkies ik dit boven een dood museumexemplaar.
Het defilé op 5 mei heeft de televisie niet gehaald, vandaar de kleurenbijlage. Ik ga u niet vertellen welke voertuigen u allemaal had kunnen zien maar noem alleen enkele hoogtepunten:
Een stuksbemaning (9) in ceremonieel tenu van de ‘Gele Rijders’ met een kanon van 7 veld,
Een aantal (16) huzaren in veld-grijs van net voor WOII,
Sherman, Halftrack, Harley-Davidson uit WOII,
YP-408 en YPR-765 gebruikt op vredesmissies
maar ook een Bandvagn 206 van het Korps Mariniers
en voertuigen in gebruik bij de Koninklijke Marechaussee.
Politiek correct kreeg niet alleen de WOII aandacht maar ook de (vredes)operaties daarna. Vijftig rijdende voertuigen uit verschillende periodes van 40-45 tot heden reden door Katwijk , Valkenburg en Wassenaar.
Wat mij betreft mag het volgend jaar weer!
|