kareldoorman.jpg

In 1947 en 1948 werden twee compagnieën parachutisten opgericht binnen de Nederlandse strijdkrachten in Nederlands-Indië, die voor grote operaties werden samengevoegd tot de Para Gevechtsgroep. 

Op zijn website over militaria en bijzondere voorwerpen Eriks Collectables besteedt dhr. Naberhuis aandacht aan de baretembleem van deze eenheden, de parawing. Lees er alles over in Special Forces Para Wing of the Netherlands East Indies Army (1947-1950) – KNIL Speciale Troepen Parawing.

Militairen van het Korps Speciale Troepen na hun landing bij Djambi tijdens de Tweede Politionele Actie. Op de achtergronden de rookwolken van door het Republikeinse leger in brand gestoken olie-installaties. (Beeldbank NIMH)